GZM - Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia


Czym jest pogotowie ślusarskie

Fot. Quistnix, YouTube PL & EU Highways

Pogotowie ślusarskie jest specjalnie powołanym zespołem pracowników zakładu ślusarskiego, który ma na celu szybkie podjęcie działań w nagłych przypadkach, takich jak brak możliwości wejścia do swojego mieszkania czy samochodu, na skutek np. złamania klucza w zamku lub zatrzaśnięcia go w środku.

Zespoły pogotowia ślusarskiego nie mają charakteru służby publicznej, ale tworzą je wybrane firmy zajmujące się usługami ślusarskimi w zakresie awaryjnego otwierania zamków. Pracownicy pogotowia ślusarskiego na specjalnie poświęcony mu alarmowy numer telefonu przyjmują informacje o nagłych zgłoszeniach, a następnie zajmują się interwencyjnym usuwaniem problemu dotyczącego kluczy lub mechanizmu zamka.

Nadrzędnym założeniem, którym kieruje się pogotowie ślusarskie, jest powszechne świadczenie usług w systemie całodobowym - niezależnie od pory dnia 24 godziny na dobę przez cały tydzień, włącznie z dniami świątecznymi i innymi dniami ustawowo wolnymi od pracy.

Jak szybko przyjedzie do Ciebie ślusarz?


Na przykładzie dwóch miast Metropolii GZM - Dąbrowy Górniczej oraz Chorzowa można oszacować czas przyjazdu ślusarza do awaryjnego otwierania samochodu lub mieszkania na do 30 minut. Na czas dojazdu może wpłynąć natężenie ruchu na ulicach w zależności od pory dnia, niespodziewane sytuacje na drodze, a także aktualna najbliższa lokalizacja pracownika pogotowania ślusarskiego. Czas ten może być więc dłuższy, ale w niektórych przypadkach nawet krótszy od przewidywanego.

Poza nagłymi przypadkami kiedy na skutek zepsucia się mechanizmu zamka drzwi właściciel mieszkania nie może dostać się do jego wnętrza, częstymi klientami pogotowia ślusarskiego są kierowcy samochodów. Mechanizm zamka drzwi samochodu lub stacyjki samochodu potrafi ulec awarii niezależnie od modelu auta, pogody czy pory roku. Sytuacja taka spotyka zarówno indywidualnych kierowców śpieszących się rano do pracy, jak też zawodowych kierowców samochodów ciężarowych czy TIR-ów. Szybka naprawa zamka pozwala nie tylko zaoszczędzić czas kierowcy, ale też wiele pieniędzy, które można stracić przez opóźnienie w transporcie.

Jak pracuje pogotowie ślusarskie

Pogotowie ślusarskie prowadzi całodobowy dyżur telefoniczny pod specjalnym alarmowym numerem telefonu. W przypadku przyjęcia zgłoszenia pracownicy pogotowia, niezależnie od pory dnia i pogody są delegowani do przyjęcia usługi pod wskazanym przez osobę zgłaszającą adresem. Dojazd do klienta powinien odbyć się w możliwie najszybszym czasie, a usługa wykonana fachowo i przy pomocy w pełni profesjonalnych narzędzi ślusarskich.Udostępnij artykuł!
Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia: