GZM - Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia

Wyry
Gmina wiejska w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii
Wyry

O GMINIE

Wyry

województwo:

Śląskie

region:

Górny Śląsk

ziemia:

Śląsk

państwo:

Rzeczpospolita Polska

wójt:

Barbara Prasoł

obszar:

34,45 km²

mieszkańcy:

7 876

poczta:

43-175

rejestracje:

SMI

KONSULTACJE SPOŁECZNE

99% głosów za metropoliąW związku z wejściem w życie ustawy o związku metropolitalnym w województwie śląskim, każda gmina, mająca wejść w skład metropolii, została zobowiązana do przeprowadzenia konsultacji społecznych wśród swoich mieszkańców. Celem tych konsultacji było poznanie opinii mieszkańców na temat przystąpienia gminy, którą zamieszkują, do związku metropolitalnego. W Wyrach konsultacje trwały od 28 kwietnia do 11 maja 2017 roku. Łącznie oddano 220 głosów, z czego 218 głosów (99%) było na tak, a 2 głosy (1%) na nie. Przeczytaj więcej o konsultacjach.

RYNEK PRACY

Praca w Wyrach

Położone w Metropolii Wyry są atrakcyjnym miejscem zatrudnienia. Poznaj rynek pracy w Wyrach.  Sprawdź aktualne oferty pracy w GZM:

w Urzedzie Metropolitalnym
w jednostkach organizacyjnych

Przeczytaj wiecej o pracy w GZM.

Co wyróżnia Wyry


Gmina Wyry obejmuje dwie miejscowości oddzielone od siebie pasmem lasów - Wyry oraz Gostyń. W 1975 roku gmina została zlikwidowana, a jej obszar włączony do Tychów. Ponowne usamodzielnienie się Wyr nastąpiło w 1991 roku.

Na początku II wojny światowej, podczas ataku Niemiec na Polskę w rejonie Wyr rozegrała się niewielka bitwa obronna, zwana Bitwą Wyrską. Na pamiątkę tego wydarzenia organizowane są w gminie coroczne rekonstrukcje historyczne.Sołectwa Wyr


Wyry składają się z następujących sołectw: Gostyń, Wyry.

Pokaż Wyry w Metropolii!


Zapraszamy do publikowania w Informatorze Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii na temat swojej miejscowości - chętnie zamieścimy interesujące artykuły czy wiadomości zarówno tekstowe, jak i zdjęciowe. Poza informacjami, które zbieramy i selekcjonujemy indywidualnie, chętnie promujemy nadesłane materiały, o ile tylko związane są z Metropolią lub miejscowościami wchodzącymi w jej skład.


Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia mobilnie


Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia: