GZM - Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia

Sośnicowice
Miasto w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii
Sośnicowice

O MIEŚCIE

Sośnicowice

województwo:

Śląskie

region:

Górny Śląsk

ziemia:

Śląsk

państwo:

Rzeczpospolita Polska

burmistrz:

Leszek Kołodziej

obszar:

11,67 km²

mieszkańcy:

1 875

poczta:

44-153

rejestracje:

SGL

KONSULTACJE SPOŁECZNE

100% głosów za metropoliąW związku z wejściem w życie ustawy o związku metropolitalnym w województwie śląskim, każda gmina, mająca wejść w skład metropolii, została zobowiązana do przeprowadzenia konsultacji społecznych wśród swoich mieszkańców. Celem tych konsultacji było poznanie opinii mieszkańców na temat przystąpienia gminy, którą zamieszkują, do związku metropolitalnego. W Sośnicowicach konsultacje trwały od 21 kwietnia do 4 maja 2017 roku. Łącznie oddano 75 głosów, z czego 67 głosów (100%) było na tak, a 8 głosów było nieważnych. Przeczytaj więcej o konsultacjach.

RYNEK PRACY

Praca w Sośnicowicach

Położone w Metropolii Sośnicowice są atrakcyjnym miejscem zatrudnienia. Poznaj rynek pracy w Sośnicowicach.  Sprawdź aktualne oferty pracy w GZM:

w Urzedzie Metropolitalnym
w jednostkach organizacyjnych

Przeczytaj wiecej o pracy w GZM.

Co wyróżnia Sośnicowice


Miasto Sośnicowice nie przekracza 2 tys. mieszkańców i jest najmniejszym miastem nie tylko Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, ale też w skali całego województwa. Również zabudowa Sośnicowic nie jest rozległa i skupia się wokół niewielkiego rynku o średniowiecznym rodowodzie.

Do zabytków tego górnośląskiego miasteczka należy późnogotycki, przebudowany w stylu barokowym kościół parafialny z 1447 roku oraz okazały późnobarokowy pałac z 1755 roku, który wybudowano nieopodal rynku, w miejscu wcześniejszego średniowiecznego zamku. Pałac otoczony jest małym parkiem krajobrazowym, a we wnętrzu pałacu od połowy XX wieku mieści się Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci.Dzielnice Sośnicowic


Sośnicowice składają się z następujących dzielnic: Sośnicowice, Bargłówka, Kozłów, Łany Wielkie, Rachowice, Sierakowice, Smolnica, Trachy, Tworóg Mały. Używane są też zwyczajowe nazwy części miasta: Kuźniczka, Nowa Wieś, Podlesie, Sierakowiczki, Wesoła, Zamoście, Choryńskowice.

Pokaż Sośnicowice w Metropolii!


Zapraszamy do publikowania w Informatorze Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii na temat swojej miejscowości - chętnie zamieścimy interesujące artykuły czy wiadomości zarówno tekstowe, jak i zdjęciowe. Poza informacjami, które zbieramy i selekcjonujemy indywidualnie, chętnie promujemy nadesłane materiały, o ile tylko związane są z Metropolią lub miejscowościami wchodzącymi w jej skład.


Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia mobilnie


Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia: