GZM - Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia


Rajd Śląska na Stadionie ŚląskimMichał Jackiewicz / fot. M. Banaś

W sobotę 14 oaździernika 2017 r. odbyła się finałowa runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – Rajd Śląska. Impreza z bazą na Stadionie Śląskim w Chorzowie dostarczył kibicom i obserwatorom sporo emocji. Tutaj bowiem rozstrzygnęły się losy tytułu w klasie Open N, a także dwóch kolejnych miejsc w tej klasyfikacji.

Już w czasie wieczornego odcinka specjalnego rozgrywanego w piątek na Stadionie Śląskim w Chorzowie Miko Marczyk pilotowany przez Szymona Gospodarczyka zajął drugie miejsce, a ich koledzy z zespołu – Marcin Słobodzian i Jakub Wróbel „wykręcili" czwarty czas. W sobotę sytuacja właściwie nie uległa zmianie. Po przejechaniu kolejnych sześciu OS-ów Marczyk prowadzi w klasie Open N i jest drugi w klasyfikacji generalnej Rajdu Śląska, a Słobodzian zajmuje czwarte miejsce w rajdzie i jest trzeci w Open N.

Zlokalizowanie bazy 1. Rajdu Śląska na Stadionie Śląskim oznacza, że w tym miejscu umieszczone będą biura imprezy, biuro prasowe, a także centrum kierowania rajdem i co najważniejsze dla kibiców – park serwisowy. Tu załogi rajdowe będą przyjeżdżać w trakcie rajdu, by mechanicy mogli zająć się ich samochodami. To jednak nie wszystko, bowiem na Stadionie Śląskim organizatorzy imprezy chcą umieścić także dodatkowe atrakcje dla kibiców.

– W koncepcji funkcjonowania zmodernizowanego Stadionu Śląskiego zakładamy otwarcie się na coraz więcej nowych dyscyplin, których przedstawiciele wcześniej nie korzystali z tego obiektu. Dlatego cieszymy się, że będziemy u nas gościć rajd samochodowy, czyli sport do tej pory nie kojarzony ze Stadionem Śląskim. Sądzę, że stadion w sercu regionu to idealne miejsce na bazę pierwszej edycji Rajdu Śląska, nie tylko ze względu na zbieżność nazw – mówi Krzysztof Klimosz, Prezes Stadionu Śląskiego.

– Szukaliśmy miejsca na bazę finałowej rundy InterCars Samochodowych Mistrzostw Polski. Zależało nam na tym, by park serwisowy i wszystkie biura nie były gdzieś na uboczu, tylko w dużym mieście, w centrum konurbacji śląskiej. Wpadliśmy na pomysł, by zlokalizować bazę 1. Rajdu Śląska właśnie na Stadionie Śląskim, czyli na legendarnym obiekcie w samym sercu województwa. Dzięki przychylności Marszałka Województwa Śląskiego i Prezesa Stadionu Śląskiego nasza koncepcja trafiła na podatny grunt, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Cieszymy się z tego, że będziemy gościć na Stadionie Śląskim nie tylko dlatego, że to dobre miejsce dla rajdu. Jako organizatorzy i mieszkańcy województwa śląskiego, jesteśmy zadowoleni, bo możemy przyczynić się do tego, że Stadion Śląski będzie żył wieloma różnymi wydarzeniami sportowymi – podkreśla Bartłomiej Gorajczyk, dyrektor 1. Rajdu Śląska.Udostępnij artykuł!
Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia: