GZM - Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia


Kolej na MuzeumMichał Wawrzaszek / fot. Michał Jędrzejowski (Muzeum Śląskie)

Masz bilet na pociąg Kolei Śląskich? Idź z nim do Muzeum Śląskiego! Od 1 lipca bilety do Muzeum Śląskiego w Katowicach będzie można kupić 20 procent taniej. Wystarczy mieć bilet na pociąg Kolei Śląskich.

Rozmowy śląskiego przewoźnika kolejowego i śląskiej instytucji kultury na temat współpracy rozpoczęły się w kwietniu 2017 roku. – Już na samym początku spostrzegliśmy, że łączy nas nie tylko jeden organizator, ale także chęć stworzenia czegoś wyjątkowego na wakacje dla mieszkańców naszego województwa – mówi rzecznik prasowy Kolei Śląskich Michał Wawrzaszek. – Lato, kiedy młodzież ma wolne, a dorośli korzystają z urlopów, to dogodny czas na skorzystanie z takiej propozycji. Mamy nadzieję, że zachęci ona osoby z różnych zakątków regionu do podróżowania pociągiem i odwiedzania Muzeum w Katowicach – dodaje.

Doceniam inicjatywę Muzeum Śląskiego oraz Kolei Śląskich, dwóch podmiotów podlegających Zarządowi Województwa Śląskiego – stwierdził Marszałek Województwa Śląskiego, Wojciech Saługa – Cieszę się z podejmowanych przez Koleje Śląskie działań związanych z ofertą kulturalną i turystyczną naszego regionu, którą proponuje i udoskonala Muzeum Śląskie.

Bilety do Muzeum Śląskiego będą dostępne w promocyjnych cenach od 1 lipca do 30 września. W tym okresie w śląskiej placówce będzie można m.in. odkryć tajemnicę zniknięcia Tomka Wilmowskiego (przestrzeń edukacyjna „Na tropie Tomka”) oraz zwiedzić wystawy stałe i czasowe, np. „Między Montmartre’em a Montparnasse’em”, „Vladimír Birgus. Fotografia”, „Nie jestem już psem”, czy też „Kroniki przedmieść. Malarstwo Pawła Wróbla”. – Zapraszamy także do uczestnictwa w warsztatach i spotkaniach zarówno rodziny, które poszukują miejsca, aby spędzić czas z dziećmi, jak i seniorów, a także młodzież i osoby dorosłe. Poczynając od naszego kina pod chmurką, czyli Kina Kuźnia, poprzez plenery malarskie, po minispektakle o poznawaniu dalekich krain. Każdy gość Muzeum znajdzie coś dla siebie – zachęca dyrektor Muzeum Śląskiego Alicja Knast.

Bilety z 20-procentową zniżką na wstęp do Muzeum Śląskiego będzie mógł kupić każdy, kto okaże kasjerowi ważny w danym dniu bilet na pociąg Kolei Śląskich - jednorazowy lub okresowy, którego relacja obejmuje stację Katowice.Udostępnij artykuł!
Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia: