GZM - Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia


Festiwal sportu dla dzieci WannadoTomasz Furtak / fot. LUC

16 września 2017 na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach odbędzie się po raz drugi w historii festiwal sportu dla dzieci Wannado. Projekt Wannado to międzynarodowa inicjatywa sportowa zapoczątkowana w Czechach przed siedmioma laty. Założenie jest bardzo proste – zaproszenie dzieci w różnym wieku wraz z rodzicami i opiekunami w miejsce, w którym będą miały szansę spróbować swoich sił w wielu dyscyplinach sportowych.

Odwiedzając stanowiska przygotowane wspólnie przez organizatora i kluby sportowe dzieci będą mogły poznać daną dyscyplinę i uczestniczyć w prostych ćwiczeniach mających zachęcić je do uprawiania sportu.

- W zeszłym roku zorganizowaliśmy festiwal po raz pierwszy w Polsce i tylko w jednym mieście. Jednak po tym co zobaczyliśmy w Katowicach decyzja mogła być tylko jedna – rozszerzamy projekt w 2017 roku – cieszy się Arkadiusz Pilarz, dyrektor organizacyjny festiwalu. Do Katowic, na obiekty Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach przyjechało rok temu 60 klubów sportowych Śląska i Zagłębia reprezentujących aż 50 dyscyplin sportowych. Stanowiska przygotowane przez kluby odwiedziło ponad 3000 dzieci wraz z rodzicami i opiekunami.

- Kluby wspaniale podeszły do inicjatywy, dlatego w tym roku festiwal odbędzie się nie tylko w Katowicach. Rozpoczynamy już w sobotę 9 września we Wrocławiu, spotkamy się także w Gdańsku, dzień po wydarzeniu w Katowicach. Jest to możliwe przede wszystkim dzięki Fundacji LOTTO, która mocno zaangażowała się w projekt. We wszystkich miastach będziemy gościć na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego, które dysponują najlepszą infrastrukturą do organizacji tego typu wydarzeń – podkreśla Pilarz.

Udział katowickiej edycji festiwalu potwierdziło ponownie kilkadziesiąt klubów sportowych.

- Zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt różnych dyscyplin od tak popularnych jak piłka nożna, siatkówka, biathlon, lekkoatletyka, łyżwiarstwo figurowe, żeglarstwo po te mniej znane jak baseball czy softball. Będą także konkursy z nagrodami, a przede wszystkim dużo radości i znakomitej zabawy. Każdy młody człowiek, który do nas przyjdzie, znajdzie coś dla siebie – podkreśla Pilarz.

Festiwal sportu dla dzieci Wannado potrwa od 11:00 do 17:00 na obiektach AWF im. Jerzego Kukuczki w Katowicach przy ul. Mikołowskiej 72A. Wstęp jest bezpłatny. Dla pierwszych 1000 dzieciaków, które odwiedzą strefę festiwalową został przygotowany pakiet młodego sportowca.Udostępnij artykuł!
Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia: