GZM - Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia


Na wakacyjnej faliUM Gliwice (mm) / fot. Mosquidron, UM Gliwice

Lato, słońce i...? Oczywiście woda! Sezon nad jeziorem w Czechowicach i na Kąpielisku Leśnym trwa w najlepsze. Mając takie akweny, nawet największe upały nam niestraszne!

Trwa sezon kąpielowy w Czechowicach. Kąpielisko jest czynne między godz. 8.00 a 18.00. Amatorzy sportów wodnych mogą wypożyczyć rowery wodne, kajaki i łódki. Z myślą o maluchach przygotowano także brodzik. Strefa dla dzieci jest oddzielona od reszty kąpieliska przęsłami, które zapobiegają wypływaniu maluchów na zbyt głębokie wody. Na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Czechowice znajdują się także boiska do piłki nożnej i siatkówki plażowej, plac zabaw dla dzieci oraz rolkowisko. Miłośnicy grillowania mogą skorzystać z jednego z 18 betonowych grillów i 8 stołów z miejscami do siedzenia. W pobliżu znajduje się także stajnia. Nic, tylko odpoczywać!

Na Kąpielisku Leśnym na os. Kopernika poza trzema basenami i brodzikiem, do dyspozycji kąpiących się jest także zjeżdżalnia wodna, dmuchane atrakcje oraz 40-metrowy tor skimboardowy! Na najmłodszych czeka plac zabaw. Alternatywą dla pływania może być także gra w siatkówkę plażową – przy basenach znajdują się trzy boiska. Kąpielisko Leśne jest otwarte od poniedziałku do piątku między godz. 10.00 a 19.00, w weekendy od godz. 9.00 do 19.00. W związku z zaostrzonymi przepisami na kąpielisku zamontowano specjalne natryski, a trzy niecki basenowe ogrodzono (z wyjątkiem brodzika).

Oznacza to, że wejście do wody będzie możliwe wyłacznie przez wyznaczone strefy prysznicowe. Natryski zamontowane na przejściach mają wbudowaną czujkę ruchu, która będzie uruchamiać strumień wody przy każdym przejściu. Każde takie wejście będzie również wypełnione roztworem chloru - podobnie jest na krytych pływalniach.

W razie niepogody można także skorzystać ze znajdującej się tuż obok krytej pływalni Olimpijczyk. Basen o olimpijskich wymiarach jest czynny od poniedziałku do piątku między godz. 6.00 a 22.00, w weekendy od godz. 8.00 do 22.00.

Oba gliwickie kąpieliska są strzeżone przez ratowników WOPR-u, jednak wszyscy pływający powinni zachować ostrożność, a rodzice mieć na oku swoje kąpiące się pociechy.

Udostępnij artykuł!
Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia: