GZM - Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia

Gierałtowice
Gmina wiejska w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii
Gierałtowice

O GMINIE

Gierałtowice

województwo:

Śląskie

region:

Górny Śląsk

ziemia:

Śląsk

państwo:

Rzeczpospolita Polska

wójt:

Leszek Żogała

obszar:

39 km²

mieszkańcy:

11 834

poczta:

44-186

rejestracje:

SGL

KONSULTACJE SPOŁECZNE

99% głosów za metropoliąW związku z wejściem w życie ustawy o związku metropolitalnym w województwie śląskim, każda gmina, mająca wejść w skład metropolii, została zobowiązana do przeprowadzenia konsultacji społecznych wśród swoich mieszkańców. Celem tych konsultacji było poznanie opinii mieszkańców na temat przystąpienia gminy, którą zamieszkują, do związku metropolitalnego. W Gierałtowicach konsultacje trwały od 13 do 27 kwietnia 2017 roku. Łącznie oddano 221 głosów, z czego 211 głosów (99%) było na tak, 3 głosy (1%) na nie, a 7 głosów było nieważnych. Przeczytaj więcej o konsultacjach.

RYNEK PRACY

Praca w Gierałtowicach

Położone w Metropolii Gierałtowice są atrakcyjnym miejscem zatrudnienia. Poznaj rynek pracy w Gierałtowicach.  Sprawdź aktualne oferty pracy w GZM:

w Urzedzie Metropolitalnym
w jednostkach organizacyjnych

Przeczytaj wiecej o pracy w GZM.

Co wyróżnia Gierałtowice


O chlubnej i ciekawej historii gminy świadczą liczne zabytki, między innymi: odrestaurowane ruiny renesansowego zamku w Chudowie z lat trzydziestych XVI wieku. Wpisany do rejestru zabytków zamek wraz z przyległym terenem, został w ostatnich latach przekazany Fundacji Zamek Chudów. W Przyszowicach podziwiać można zabytkowy pałac wraz z parkiem o powierzchni 4,13 ha. Zespół pałacowo-parkowy objęty został ochroną prawną i wpisany do rejestru zabytków. Dodatkowo, odnowiona elewacja zewnętrzna wraz z nowoczesną iluminacją tworzą swoisty klimat wokół obiektu.Sołectwa Gierałtowic


Gierałtowice składają się z następujących sołectw: Chudów, Paniówki, Przyszowice i Gierałtowice z przysiółkiem Beksza.

Pokaż Gierałtowice w Metropolii!


Zapraszamy do publikowania w Informatorze Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii na temat swojej miejscowości - chętnie zamieścimy interesujące artykuły czy wiadomości zarówno tekstowe, jak i zdjęciowe. Poza informacjami, które zbieramy i selekcjonujemy indywidualnie, chętnie promujemy nadesłane materiały, o ile tylko związane są z Metropolią lub miejscowościami wchodzącymi w jej skład.


Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia mobilnie


Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia: