GZM - Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia

Bobrowniki
Gmina wiejska w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii
Bobrowniki

O GMINIE

Bobrowniki

województwo:

Śląskie

region:

Zagłębie Dąbrowskie

ziemia:

Małopolska

państwo:

Rzeczpospolita Polska

wójt:

Małgorzata Bednarek

obszar:

51,99 km²

mieszkańcy:

11 905

poczta:

42-583

rejestracje:

SBE

KONSULTACJE SPOŁECZNE

91% głosów za metropoliąW związku z wejściem w życie ustawy o związku metropolitalnym w województwie śląskim, każda gmina, mająca wejść w skład metropolii, została zobowiązana do przeprowadzenia konsultacji społecznych wśród swoich mieszkańców. Celem tych konsultacji było poznanie opinii mieszkańców na temat przystąpienia gminy, którą zamieszkują, do związku metropolitalnego. W Bobrownikach konsultacje trwały od 13 do 26 kwietnia 2017 roku. Łącznie oddano 129 głosów, z czego 110 głosów (91%) było na tak, 11 głosów (9%) na nie, a 8 głosów było nieważnych. Przeczytaj więcej o konsultacjach.

RYNEK PRACY

Praca w Bobrownikach

Położone w Metropolii Bobrowniki są atrakcyjnym miejscem zatrudnienia. Poznaj rynek pracy w Bobrownikach.  Sprawdź aktualne oferty pracy w GZM:

w Urzedzie Metropolitalnym
w jednostkach organizacyjnych

Przeczytaj wiecej o pracy w GZM.

Co wyróżnia Bobrowniki


Znaczne obszary gminy to tereny leśne, stanowiące naturalną strefę izolacyjną dla zabudowy mieszkaniowej. Zaplecze rekreacyjno-wypoczynkowe dla mieszkańców gminy oraz mieszkańców okolicznych aglomeracji miejskich stanowi ośrodek rekreacji w Rogoźniku ze zbiornikami wodnymi i bazą noclegową oraz punktami gastronomicznymi. Na terenie gminy mieści się wiele obiektów schronów Obszaru Warownego Śląsk.

Na terenie gminy zachowały się liczne zabytki, m.in. Kościół drewniany zbudowany w 1669 roku, odnowiony w 1857 roku i nastepnie rozbudowany w 1888 roku oraz dwukondygnacyjny dwór obronny, usytuowany na niewielkim płaskowyżu z końca XVI lub początku XVII w., parokrotnie przebudowywany.Sołectwa Bobrownik


Bobrowniki składają się z następujących sołectw: Bobrowniki, Dobieszowice, Myszkowice, Rogoźnik, Sączów, Siemonia, Twardowice, Wymysłów. Używane są też zwyczajowe nazwy części gminy: Namiarki, Pustkowie, Kolonia Wesoła, Niebyła, Wesoła, Łubianki, Ossy, Podmyszkowice, Podossy, Podsiemonia, Podtąpkowice, Podsączów, Pomłynie, Najdziszóww, Gajówka.

Pokaż Bobrowniki w Metropolii!


Zapraszamy do publikowania w Informatorze Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii na temat swojej miejscowości - chętnie zamieścimy interesujące artykuły czy wiadomości zarówno tekstowe, jak i zdjęciowe. Poza informacjami, które zbieramy i selekcjonujemy indywidualnie, chętnie promujemy nadesłane materiały, o ile tylko związane są z Metropolią lub miejscowościami wchodzącymi w jej skład.


Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia mobilnie


Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia: