Zbrosławice - Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia  GZM - Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia

Zbrosławice
Gmina wiejska w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii
Zbrosławice

O GMINIE

Zbrosławice

województwo:

Śląskie

region:

Górny Śląsk

ziemia:

Śląsk

państwo:

Rzeczpospolita Polska

wójt:

Wiesław Olszewski

obszar:

148,71 km²

mieszkańcy:

15 879

poczta:

42-674

rejestracje:

STA

KONSULTACJE SPOŁECZNE

95% głosów za metropoliąW związku z wejściem w życie ustawy o związku metropolitalnym w województwie śląskim, każda gmina, mająca wejść w skład metropolii, została zobowiązana do przeprowadzenia konsultacji społecznych wśród swoich mieszkańców. Celem tych konsultacji było poznanie opinii mieszkańców na temat przystąpienia gminy, którą zamieszkują, do związku metropolitalnego. W Zbrosławicach konsultacje trwały od 14 do 27 kwietnia 2017 roku. Łącznie oddano 131 głosów, z czego 120 głosów (95%) było na tak, 6 głosów (5%) na nie, a 5 głosów było nieważnych. Przeczytaj więcej o konsultacjach.

SKŁAD GMINY

Podział administracyjny

Zbrosławice składają się z następujących sołectw: Boniowice, Czekanów, Jasiona, Jaśkowice, Kamieniec, Karchowice, Kopienica, Księży Las, Laryszów, Łubie, Łubki, Miedary, Przezchlebie, Ptakowice, Szałsza, Świętoszowice, Wieszowa, Wilkowice, Zawada, Zbrosławice, Ziemięcice. Używane są też zwyczajowe nazwy części gminy: Kopanina, Kuźnica, Łubki, Piekło.

Pokaż Zbrosławice w Metropolii!


Zapraszamy do publikowania w Informatorze Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii na temat swojej miejscowości - chętnie zamieścimy interesujące artykuły czy wiadomości zarówno tekstowe, jak i zdjęciowe. Poza informacjami, które zbieramy i selekcjonujemy indywidualnie, chętnie promujemy nadesłane materiały, o ile tylko związane są z Metropolią lub miejscowościami wchodzącymi w jej skład.


Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia mobilnie


Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia: