GZM - Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia

Zabrze
Miasto na prawach powiatu w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii
Zabrze

O MIEŚCIE

Zabrze

województwo:

Śląskie

region:

Górny Śląsk

ziemia:

Śląsk

państwo:

Rzeczpospolita Polska

prezydent:

Małgorzata Mańka-Szulik

obszar:

80,40 km²

mieszkańcy:

175 882

poczta:

41-800 - 41-820

rejestracje:

SZ

KONSULTACJE SPOŁECZNE

96% głosów za metropoliąW związku z wejściem w życie ustawy o związku metropolitalnym w województwie śląskim, każda gmina, mająca wejść w skład metropolii, została zobowiązana do przeprowadzenia konsultacji społecznych wśród swoich mieszkańców. Celem tych konsultacji było poznanie opinii mieszkańców na temat przystąpienia gminy, którą zamieszkują, do związku metropolitalnego. W Zabrzu konsultacje trwały od 13 do 26 kwietnia 2017 roku. Łącznie oddano 178 głosów, z czego 156 głosów (96%) było na tak, 7 głosów (4%) na nie, a 15 głosów było nieważnych. Przeczytaj więcej o konsultacjach.

RYNEK PRACY

Praca w Zabrzu

Położone w Metropolii Zabrze jest atrakcyjnym miejscem zatrudnienia. Poznaj rynek pracy w Zabrzu:

Oferty pracy w Zabrzu
Opinie o pracodawcach
Szkolenia zawodowe

Przeczytaj również o pracy w GZM.

Dzielnice Zabrza


Zabrze składają się z następujących dzielnic: Biskupice, Centrum Południe, Centrum Północ, Grzybowice, Guido, Helenka, Kończyce, Maciejów, Makoszowy, Mikulczyce, Pawłów, Rokitnica, Zaborze Południe, Zaborze Północ, Zandka. Używane są też zwyczajowe nazwy części miasta: Borsiga, Janek, Mikołaja Kopernika, Młodego Górnika, Tadeusza Kotarbińskiego.

Pokaż Zabrze w Metropolii!


Zapraszamy do publikowania w Informatorze Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii na temat swojej miejscowości - chętnie zamieścimy interesujące artykuły czy wiadomości zarówno tekstowe, jak i zdjęciowe. Poza informacjami, które zbieramy i selekcjonujemy indywidualnie, chętnie promujemy nadesłane materiały, o ile tylko związane są z Metropolią lub miejscowościami wchodzącymi w jej skład.


Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia mobilnie


Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia: