Tychy - Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia  GZM - Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia

Tychy
Miasto na prawach powiatu w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii
Tychy

O MIEŚCIE

Tychy

województwo:

Śląskie

region:

Górny Śląsk

ziemia:

Śląsk

państwo:

Rzeczpospolita Polska

prezydent:

Andrzej Dziuba

obszar:

81,81 km²

mieszkańcy:

128 415

poczta:

43-100 - 43-135

rejestracje:

ST

KONSULTACJE SPOŁECZNE

84% głosów za metropoliąW związku z wejściem w życie ustawy o związku metropolitalnym w województwie śląskim, każda gmina, mająca wejść w skład metropolii, została zobowiązana do przeprowadzenia konsultacji społecznych wśród swoich mieszkańców. Celem tych konsultacji było poznanie opinii mieszkańców na temat przystąpienia gminy, którą zamieszkują, do związku metropolitalnego. W Tychach konsultacje trwały od 14 do 27 kwietnia 2017 roku. Łącznie oddano 533 głosy, z czego 409 głosów (84%) było na tak, 76 głosów (16%) na nie, a 48 głosów było nieważnych. Przeczytaj więcej o konsultacjach.

SKŁAD MIASTA

Podział administracyjny

Tychy składają się z następujących dzielnic: Cielmice, Czułów, Glinka, Jaroszowice, Mąkołowiec, Paprocany, Radziejówka, Stare Tychy, Suble, Śródmieście, Urbanowice, Wartogłowiec, Wilkowyje, Wygorzele, Zawiść, Zwierzyniec, Żwaków. Używane są też nazwy osiedli: „Cztery Pory Roku”, „Honorata”, „Karolina”, „Lucyna”, „Łucja”, „Magdalena”, „Natalia”, „Olga”, „Paulina”, „Regina”, „Stella”, „Teresa”, „Urszula”, „Weronika”, „Zuzanna”, „Anna”, „Barbara”, „Celina”, „Dorota”, „Ewelina”, „Felicja”, „Genowefa".

Pokaż Tychy w Metropolii!


Zapraszamy do publikowania w Informatorze Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii na temat swojej miejscowości - chętnie zamieścimy interesujące artykuły czy wiadomości zarówno tekstowe, jak i zdjęciowe. Poza informacjami, które zbieramy i selekcjonujemy indywidualnie, chętnie promujemy nadesłane materiały, o ile tylko związane są z Metropolią lub miejscowościami wchodzącymi w jej skład.


Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia mobilnie


Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia: