GZM - Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia


Szkoła ekonomiczna ułatwi uczniom wejście na rynek pracyIzabela Tałałaj / fot. Maks Małota

Zajęcia warsztatowe z ekspertami, praktyki podczas roku szkolnego, stypendia dla najlepszych i otwarte drzwi do pracy dla absolwentów w 12 krajach Europy – to efekt nawiązania współpracy przez tarnogórskie Centrum Edukacji Ekonomiczno-Handlowej z międzynarodową firmą doradczą Grupa ECDP. Od połowy października uczniowie kierunku technik-ekonomista są objęci programem praktycznego kształcenia z gwarancją zatrudnienia dla najlepszych w kilkunastu oddziałach Grupy ECDP w Polsce i na świecie.

Na początku października w auli szkoły odbyło się spotkanie dla młodzieży z przedstawicielami Grupy ECDP, podczas którego nastąpiło uroczyste podpisanie umowy patronackiej. Przedstawiciele firmy przedstawili uczniom i nauczycielom profil działania firmy oraz możliwości wynikające z nawiązanej współpracy.

- Zainteresowanie uczniów praktykami i stażami przerosło nasze oczekiwania. Będziemy starali się zapewnić wszystkim chętnym możliwość zdobywania doświadczenia zawodowego już od pierwszego roku nauki. Szkoła ma świetnych uczniów i nauczycieli. Cieszymy się, że będziemy z nimi współpracować – mówi Tomasz Frąckowiak, dyrektor finansowy Grupy ECDP, który będzie koordynatorem programu.

Podpisanie umowy patronackiej pozwoli na wzbogacenie oferty edukacyjnej o praktyczne staże, praktyki oraz zajęcia ze specjalistami w zakresie finansów i rachunkowości. Współpraca ma również zaowocować stypendiami dla najlepszych uczniów z kierunku technik ekonomista oraz ciekawymi propozycjami pracy dla absolwentów szkoły.

Inicjatorem nawiązania współpracy jest Łukasz Mazur, współzałożyciel Grupy ECDP i przedsiębiorca pochodzący z Tarnowskich Gór, absolwent szkoły podstawowej, w której dziś mieści się tarnogórski ekonomik.

O Grupie ECDP

Grupa ECDP jest jedną z wiodących firm konsultingowych w Polsce obecną na rynku od 12 lat. Obecnie zrzesza kilkanaście spółek w kraju oraz 18 oddziałów na świecie świadczących usługi doradztwa prawnego, podatkowego oraz obsługi księgowej dla biznesu.

Działalność ECDP była przez ostatnie lata wielokrotnie doceniana czołowymi miejscami w prestiżowych rankingach, m.in. „Największych Firm Doradztwa Podatkowego” Dziennika Gazety Prawnej oraz „Rankingu Firm Doradztwa Podatkowego” Rzeczpospolitej.Udostępnij artykuł!
Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia: