Tarnowskie Góry - Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia  GZM - Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia

Tarnowskie Góry
Miasto w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii
Tarnowskie Góry

O MIEŚCIE

Tarnowskie Góry

województwo:

Śląskie

region:

Górny Śląsk

ziemia:

Śląsk

państwo:

Rzeczpospolita Polska

burmistrz:

Arkadiusz Czech

obszar:

83,72 km²

mieszkańcy:

61 229

poczta:

42-600, 42-60342-606, 42-609, 42-612 i 42-680

rejestracje:

STA

KONSULTACJE SPOŁECZNE

96% głosów za metropoliąW związku z wejściem w życie ustawy o związku metropolitalnym w województwie śląskim, każda gmina, mająca wejść w skład metropolii, została zobowiązana do przeprowadzenia konsultacji społecznych wśród swoich mieszkańców. Celem tych konsultacji było poznanie opinii mieszkańców na temat przystąpienia gminy, którą zamieszkują, do związku metropolitalnego. W Tarnowskich Górach konsultacje trwały od 13 do 24 kwietnia 2017 roku. Łącznie oddano 388 głosów, z czego 345 głosów (96%) było na tak, 14 głosów (4%) na nie, a 29 głosów było nieważnych. Przeczytaj więcej o konsultacjach.

SKŁAD MIASTA

Podział administracyjny

Tarnowskie Góry składają się z następujących dzielnic: Bobrowniki Śląskie, Lasowice, Opatowice, Osada Jana, Piekary Rudne, Pniowiec, Repty Śląskie, Rybna, Sowice, Stare Tarnowice, Strzybnica, Śródmieście-Centrum.

Pokaż Tarnowskie Góry w Metropolii!


Zapraszamy do publikowania w Informatorze Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii na temat swojej miejscowości - chętnie zamieścimy interesujące artykuły czy wiadomości zarówno tekstowe, jak i zdjęciowe. Poza informacjami, które zbieramy i selekcjonujemy indywidualnie, chętnie promujemy nadesłane materiały, o ile tylko związane są z Metropolią lub miejscowościami wchodzącymi w jej skład.


Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia mobilnie


Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia: