Świerklaniec - Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia  GZM - Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia

Świerklaniec
Gmina wiejska w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii
Świerklaniec

O GMINIE

Świerklaniec

województwo:

Śląskie

region:

Górny Śląsk

ziemia:

Śląsk

państwo:

Rzeczpospolita Polska

wójt:

Marek Cyl

obszar:

44,26 km²

mieszkańcy:

11 888

poczta:

42-622

rejestracje:

STA

KONSULTACJE SPOŁECZNE

74% głosów za metropoliąW związku z wejściem w życie ustawy o związku metropolitalnym w województwie śląskim, każda gmina, mająca wejść w skład metropolii, została zobowiązana do przeprowadzenia konsultacji społecznych wśród swoich mieszkańców. Celem tych konsultacji było poznanie opinii mieszkańców na temat przystąpienia gminy, którą zamieszkują, do związku metropolitalnego. W Świerklańcu konsultacje trwały od 13 do 26 kwietnia 2017 roku. Łącznie oddano 370 głosów, z czego 273 głosy (74%) były na tak, 95 głosów (26%) na nie, a 2 głosy były nieważne. Przeczytaj więcej o konsultacjach.

SKŁAD GMINY

Podział administracyjny

Świerklaniec składają się z następujących sołectw: Nakło Śląskie, Nowe Chechło, Orzech, Świerklaniec. Używane są też zwyczajowe nazwy części gminy: Bizja, Ostrożnica, Wapienniki.

Pokaż Świerklaniec w Metropolii!


Zapraszamy do publikowania w Informatorze Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii na temat swojej miejscowości - chętnie zamieścimy interesujące artykuły czy wiadomości zarówno tekstowe, jak i zdjęciowe. Poza informacjami, które zbieramy i selekcjonujemy indywidualnie, chętnie promujemy nadesłane materiały, o ile tylko związane są z Metropolią lub miejscowościami wchodzącymi w jej skład.


Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia mobilnie


Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia: