GZM - Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia

Sosnowiec
Miasto na prawach powiatu w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii
Sosnowiec

O MIEŚCIE

Sosnowiec

województwo:

Śląskie

region:

Zagłębie Dąbrowskie

ziemia:

Małopolska

państwo:

Rzeczpospolita Polska

prezydent:

Arkadiusz Chęciński

obszar:

91,06 km²

mieszkańcy:

206 516

poczta:

41-200 - 41-225

rejestracje:

SO

KONSULTACJE SPOŁECZNE

77% głosów za metropoliąW związku z wejściem w życie ustawy o związku metropolitalnym w województwie śląskim, każda gmina, mająca wejść w skład metropolii, została zobowiązana do przeprowadzenia konsultacji społecznych wśród swoich mieszkańców. Celem tych konsultacji było poznanie opinii mieszkańców na temat przystąpienia gminy, którą zamieszkują, do związku metropolitalnego. W Sosnowcu konsultacje trwały od 11 do 24 kwietnia 2017 roku. Łącznie oddano 190 głosów, z czego 142 głosy (77%) były na tak, 43 głosy (23%) na nie, a 5 głosów było nieważnych. Przeczytaj więcej o konsultacjach.

RYNEK PRACY

Praca w Sosnowcu

Położony w Metropolii Sosnowiec jest atrakcyjnym miejscem zatrudnienia. Poznaj rynek pracy w Sosnowcu:

Oferty pracy w Sosnowcu
Opinie o pracodawcach
Szkolenia zawodowe

Przeczytaj również o pracy w GZM.

Dzielnice Sosnowca


Sosnowiec składają się z następujących dzielnic: Dańdówka, Dębowa Góra, Jęzor, Kazimierz Górniczy, Klimontów, Maczki, Milowice, Czarnuchowice, Modrzejów, Niwka, Ostra Górka, Ostrowy Górnicze, Pogoń, Porąbka, Radocha, Rudna, Sielec, Stary Sosnowiec, Środula, Śródmieście, Zagórze. Używane są też zwyczajowe nazwy części miasta: Abisynia, Bobrek, Bory, Juliusz, Konstantynów, Środulka, Wygwizdów.

Pokaż Sosnowiec w Metropolii!


Zapraszamy do publikowania w Informatorze Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii na temat swojej miejscowości - chętnie zamieścimy interesujące artykuły czy wiadomości zarówno tekstowe, jak i zdjęciowe. Poza informacjami, które zbieramy i selekcjonujemy indywidualnie, chętnie promujemy nadesłane materiały, o ile tylko związane są z Metropolią lub miejscowościami wchodzącymi w jej skład.


Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia mobilnie


Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia: