Sośnicowice - Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia  GZM - Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia

Sośnicowice
Miasto w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii
Sośnicowice

O MIEŚCIE

Sośnicowice

województwo:

Śląskie

region:

Górny Śląsk

ziemia:

Śląsk

państwo:

Rzeczpospolita Polska

burmistrz:

Marcin Stronczek

obszar:

11,67 km²

mieszkańcy:

1 875

poczta:

44-153

rejestracje:

SGL

KONSULTACJE SPOŁECZNE

100% głosów za metropoliąW związku z wejściem w życie ustawy o związku metropolitalnym w województwie śląskim, każda gmina, mająca wejść w skład metropolii, została zobowiązana do przeprowadzenia konsultacji społecznych wśród swoich mieszkańców. Celem tych konsultacji było poznanie opinii mieszkańców na temat przystąpienia gminy, którą zamieszkują, do związku metropolitalnego. W Sośnicowicach konsultacje trwały od 21 kwietnia do 4 maja 2017 roku. Łącznie oddano 75 głosów, z czego 67 głosów (100%) było na tak, a 8 głosów było nieważnych. Przeczytaj więcej o konsultacjach.

SKŁAD MIASTA

Podział administracyjny

Sośnicowice składają się z następujących dzielnic: Sośnicowice, Bargłówka, Kozłów, Łany Wielkie, Rachowice, Sierakowice, Smolnica, Trachy, Tworóg Mały. Używane są też zwyczajowe nazwy części miasta: Kuźniczka, Nowa Wieś, Podlesie, Sierakowiczki, Wesoła, Zamoście, Choryńskowice.

Pokaż Sośnicowice w Metropolii!


Zapraszamy do publikowania w Informatorze Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii na temat swojej miejscowości - chętnie zamieścimy interesujące artykuły czy wiadomości zarówno tekstowe, jak i zdjęciowe. Poza informacjami, które zbieramy i selekcjonujemy indywidualnie, chętnie promujemy nadesłane materiały, o ile tylko związane są z Metropolią lub miejscowościami wchodzącymi w jej skład.


Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia mobilnie


Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia: