Sławków - Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia  GZM - Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia

Sławków
Miasto w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii
Sławków

O MIEŚCIE

Sławków

województwo:

Śląskie

region:

Zagłębie Dąbrowskie

ziemia:

Małopolska

państwo:

Rzeczpospolita Polska

burmistrz:

Rafał Adamczyk

obszar:

36,6 km²

mieszkańcy:

7 092

poczta:

41-260

rejestracje:

SBE

KONSULTACJE SPOŁECZNE

97% głosów za metropoliąW związku z wejściem w życie ustawy o związku metropolitalnym w województwie śląskim, każda gmina, mająca wejść w skład metropolii, została zobowiązana do przeprowadzenia konsultacji społecznych wśród swoich mieszkańców. Celem tych konsultacji było poznanie opinii mieszkańców na temat przystąpienia gminy, którą zamieszkują, do związku metropolitalnego. W Sławkowie konsultacje trwały od 13 do 26 kwietnia 2017 roku. Łącznie oddano 233 głosy, z czego 219 głosów (97%) było na tak, 6 głosów (3%) na nie, a 8 głosów było nieważnych. Przeczytaj więcej o konsultacjach.

SKŁAD MIASTA

Podział administracyjny

Sławków składają się z następujących dzielnic: Burki, Centrum, Ciołkowizna, Dębniki, Dębowa Góra, Garbierze, Groniec, Kolonia Chwaliboskie, Kołdaczka, Komora, Korzeniec, Kozibrodek, Kozioł I, Kozioł II, Michałów, Miedawa, Niwa, Niwka, Piasek, Piernikarka, Ryszka, Zagrody, Stawki, Trzewiczek, Walcownia, Zagródki. Używana jest też nazwa części miasta: Osiedle PCK.

Pokaż Sławków w Metropolii!


Zapraszamy do publikowania w Informatorze Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii na temat swojej miejscowości - chętnie zamieścimy interesujące artykuły czy wiadomości zarówno tekstowe, jak i zdjęciowe. Poza informacjami, które zbieramy i selekcjonujemy indywidualnie, chętnie promujemy nadesłane materiały, o ile tylko związane są z Metropolią lub miejscowościami wchodzącymi w jej skład.


Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia mobilnie


Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia: