Siewierz - Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia  GZM - Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia

Siewierz
Miasto w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii
Siewierz

O MIEŚCIE

Siewierz

województwo:

Śląskie

region:

Zagłębie Dąbrowskie

ziemia:

Małopolskie

państwo:

Rzeczpospolita Polska

burmistrz:

Zdzisław Banaś

obszar:

38,22 km²

mieszkańcy:

5 485

poczta:

42-470

rejestracje:

SBE

KONSULTACJE SPOŁECZNE

98% głosów za metropoliąW związku z wejściem w życie ustawy o związku metropolitalnym w województwie śląskim, każda gmina, mająca wejść w skład metropolii, została zobowiązana do przeprowadzenia konsultacji społecznych wśród swoich mieszkańców. Celem tych konsultacji było poznanie opinii mieszkańców na temat przystąpienia gminy, którą zamieszkują, do związku metropolitalnego. W Siewierzu konsultacje trwały od 19 kwietnia do 4 maja 2017 roku. Łącznie oddano 324 głosy, z czego 313 głosów (98%) było na tak, 7 głosów (2%) na nie, a 4 głosy były nieważne. Przeczytaj więcej o konsultacjach.

SKŁAD MIASTA

Podział administracyjny

Siewierz składają się z następujących dzielnic: Siewierz, Brudzowice, Dziewki, Gołuchowice, Leśniaki, Nowa Wioska, Podwarpie, Tuliszów, Warężyn, Wojkowice Kościelne, Żelisławice. Używane są też zwyczajowe nazwy części miasta: Czekanka, Dzierżawa, Hektary, Kuźnica, Kuźnica Piaskowa, Kuźnica Podleśna, Kuźnica Warężyńska, Marcinków, Posady, Podwarężyn, Przedwarężyn, Słowik, Zawarpie.

Pokaż Siewierz w Metropolii!


Zapraszamy do publikowania w Informatorze Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii na temat swojej miejscowości - chętnie zamieścimy interesujące artykuły czy wiadomości zarówno tekstowe, jak i zdjęciowe. Poza informacjami, które zbieramy i selekcjonujemy indywidualnie, chętnie promujemy nadesłane materiały, o ile tylko związane są z Metropolią lub miejscowościami wchodzącymi w jej skład.


Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia mobilnie


Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia: