GZM - Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia


„CiepłoBus” rusza na ulice Sosnowca

UM Sosnowiec, fot. UM, SCHOKOmks

Od jutra po ulicach Sosnowca będzie jeździł CiepłoBus, w którym osoby najbardziej potrzebujące będą mogły się ogrzać i zjeść gorący posiłek.

- To wspólna inicjatywa Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego oraz Centrum Usług Socjalnych i Wsparcia. Autobus zostanie udostępniony przez sosnowiecki PKM Sosnowiec. Chcemy w ten sposób pomóc osobom najbardziej potrzebującym. Nadchodzą zimne dni, dla wielu z nich zapewne będzie to jedyny ciepły posiłek w ciągu dnia – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Każdego dnia autobus będzie podstawiany w okolicach ul. Robotniczej na Konstantynowie, o godz. 15.45. Po ok. 30 minutach wyruszy w trasę, aby odwiedzić sosnowieckie dzielnice.

- W każdym z poniżej podanych miejsc autobus będzie zatrzymywał na kilkadziesiąt minut do godziny, aby można się było ogrzać i spokojnie spożyć posiłek. Przewidujemy, że autobus będzie jeździł po mieście do północy. Ostatnim przystankiem będzie ogrzewalnia mieszcząca się przy ul. Piotrkowskiej 23. W przypadku gdy będzie taka potrzeba, autobus przewiezie wówczas do ogrzewalni osoby bezdomne - podkreśla Leszek Falis, dyrektor sosnowieckiego Centrum Usług Socjalnych i Wsparcia.

CiepłoBus będzie jeździł po Sosnowcu do 15 lutego. – To wstępna data zakończenia naszej akcji. Jeśli warunki pogodowe będą niesprzyjające, nie wykluczamy, że akcja będzie przedłużona – dodaje Sabina Stanek, naczelnik Wydziału Polityki Społecznej UM w Sosnowcu.


Rozkład jazdy CiepłoBusa (od 14 stycznia):


15:45 - Konstantynów, ul. Robotnicza
16:30 - Pogoń, ul. Kasztanowa
17:15 - Pogoń, ul. Niepodległości (przychodnia)
18:00 - Milowice (przychodnia)
18:30 - Stary Sosnowiec, ul. Kresowa (parking)
19:00 - Centrum, ul. Teatralna, (parking Teatru)
20:00 - ul. Partyzantów, ul. 1-go Maja
21:00 - Modrzejów, ul. Orląt Lwowskich (obok Rynku)
22:00 - Klimontów, ul. Dobrzańskiego (obok Parku)
23:00 - Kazimierz (Kopalnia)
23:45 - ul. Szymanowskiego 5a
24:00 - Ogrzewalnia, ul. Piotrkowska 23

W sprawie osób bezdomnych, które np. przebywają na klatkach schodowych budynków mieszkalnych, prosimy o kontakt ze strażą miejską pod numerem tel. 32 296 06 54. Funkcjonariusze zapowiedzieli także, że częściej będą odwiedzali miejsca, gdzie koczują osoby bezdomne.



Udostępnij artykuł!




Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia: