GZM - Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia


Targi Absolvent Talent Days zapraszają do KatowicMonika Bondarowicz / fot. ATD

Absolvent Talent Days już od 4 lat jak magnes przyciąga setki tysięcy studentów i absolwentów wyższych uczelni. Dlaczego warto tam być? Absolvent Talent Days to nowoczesne i szybkie podejście do rekrutacji, zaawansowane rozwiązania technologiczne ułatwiające rekrutację „tu i teraz”, power speeche znanych osób oraz warsztaty i spotkania z liderami opinii. Takie podejście do rekrutacji doceniają też sami pracodawcy - dzięki Absolvent Talent Days szybciej niż dotychczas znajdą pracownika w tłumie.

Tegorocznej wiosennej edycji Absolvent Talent Days przyświeca idea "Rób to, co kochasz”. Znajdź pracę, która poza satysfakcją i zarobkiem da Ci dużo radości. Zmieniają się oczekiwania, zmienia się rynek pracy, zmienia się rekrutacja i my to rozumiemy. Dlatego Absolvent Talent Days ponownie odwiedzą 8 największych miast Polski. 22 marca targi odbędą się w Katowicach! W targach będzie uczestniczył jeden z najbardziej znanych polskich youtuberów - Włodek Markowicz. Włodek jest jednym z pierwszych polskich producentów wideo w Internecie oraz współtwórcą popularnego vloga „Lekko Stronniczy”.

Ostatnia katowicka edycja zgromadziła ponad 3000 osób, w tym 60 pracodawców z ponad 1000 ofertami pracy, praktyk i staży w różnych branżach. 22 marca będzie można zapoznać się z aktualnymi ofertami pracy, porozmawiać z przedstawicielami interesujących firm, zaplanować swoją karierę, a co najważniejsze jeszcze w czasie targów znaleźć pracę lub praktyki swoich marzeń.

Dodatkowo będzie można skorzystać ze specjalnej wydzielonej strefy szkoleniowej, gdzie będą miały miejsce konsultacje z doskonalenia CV z Adecco i Spring Professional. Deloitte zapewniło przestrzeń, w której będzie można wykonać profesjonale zdjęcie do idealnego CV, a po skompletowaniu dokumentów warto wziąć udział w warsztatach „Funkcje przydatne na rozmowie kwalifikacyjnej i w samej pracy”, które sprawią, że żadne pytanie przyszłego pracodawcy nie będzie zaskoczeniem.

Na targach bedzie można bezpośrednio porozmawiać z pracodawcą i aplikować za pomocą elektronicznej opaski - rozwiązanie e-cv, w szybki i łatwy sposób sprawi, że CV dotrze wprost do odpowiedniej skrzynki pracodawcy. Jest to rozwiązanie, które Grupa Absolvent jako pierwsza wprowadziła w 2016 roku.

– E-cv pozwala na niemal bezpośredni przepływ aplikacji bezpośrednio do Pracodawcy. Tym samym zakończyliśmy erę papierowych życiorysów i długich procesów rekrutacji. Rozmowa z Pracodawcą odbywa się tu i teraz. Targi można więc opuścić z pracą lub praktykami w kieszeni. – mówi Michał Rosołowski, członek zarządu Grupy Absolvent.

O Absolvent Talent Days

Grupa Absolvent została założona w 2011 roku przez dwójkę studentów Katarzynę Godlewską i Dominika Wieganda. W jej skład wchodzą takie marki jak Absolvent.pl, Absolvent Talent Days, Absolvent Consulting, Code Europe oraz najmłodszy projekt Grupy Absolvent Kiwi Jobs. Grupa Absolvent łączy młodych kandydatów do pracy z pracodawcami - profesjonalnie, z wykorzystaniem najnowszych technologii i z uwzględnieniem prawdziwych potrzeb i motywacji obu grup. Za zadanie stawia sobie inspirowanie, zmienianie i definiowanie rynku pracy dedykowanego młodym pracownikom, a także pokazywanie im różnych możliwości i dróg rozwoju. Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.absolvent.plUdostępnij artykuł!
Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia: