GZM - Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia


Biblioteka z Katowic oferuje czytanie bajek przez telefonAntonina Szymitowska / fot. MBP Katowice

W trudnym okresie epidemii koronawirusa i konieczności izolacji społeczeństwa we własnych domach, wiele usług dostępnych wcześniej w kontakcie osobistym przeniosło się do świata wirtualnego oraz... telefonicznego. By nie stracić kontaktu z czytelnikami biblioteki, jej pracownicy rozpoczęli akcję czytania książek przez telefon.

Jak "Bajka przez telefon" brzmi w praktyce? Zapraszamy do posłuchania przykładowej czytanki. Bajkę "Sklep z babciami" autorstwa Dominiki Gałki czyta Monika Badowska z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach:
Bibliotekarki z Katowic zachęcają rodziców do udziału ich dzieci w akcji telefonicznych czytanek:

Drodzy Rodzice! Jeśli martwi Was, że Wasze dzieci nie mogą uczestniczyć w cotygodniowym "Czytaniu na dywanie" w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Katowicach, mamy dla Was świetną wiadomość. Nie chcemy, by nasi najmłodsi Czytelnicy tak dotkliwie odczuli zamknięcie Biblioteki, postanowiliśmy zatem poprowadzić akcję "Bajka przez telefon".

Na czym polega nasza akcja? Od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00 do 10.00 przyjmujemy telefoniczne (+48 506 614 030) oraz mailowe (promocja@mbp.katowice.pl) zgłoszenia od rodziców, którzy chcieliby, by Pani Bibliotekarka poczytała ich dzieciom przez telefon. Czytanie odbywać się będzie w godz. od 10.00 do 13.00, poprzez oddzwanianie na numer telefonu podany przez rodzica. Dodatkowo, raz dziennie na profilu FB Filii nr 12 prowadzone jest "Czytanie na ekranie". Panie Bibliotekarki czytają bajki, stworzone… przez nie same! :)

Mamy nadzieję, że akcja Czytanie przez telefon choć trochę pomoże dzieciom, a także Wam, rodzicom, przebrnąć przez ten trudny czas.

Zachęcamy do przyłączenia się do tej świetnej inicjatywy, a także do śledzenia naszej strony internetowej: www.mbp.katowice.pl"

O Bibliotece Publicznej w Katowicach

Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach jest samorządową placówka kulturalna, zajmująca się gromadzeniem, opracowaniem, przechowywaniem i udostępnianiem zbiorów na nośnikach fizycznych oraz udzielająca informacji o swoich i obcych materiałach bibliotecznych.

Sieć biblioteczna Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach zbudowana jest z 35 filii znajdujących się we wszystkich dzielnicach Katowic.
Udostępnij artykuł!
Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia: