GZM - Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia


Brama odkażająca z Gliwic trafia do kolejnego szpitalaJadwiga Witek / fot. Politechnika Śląska

Opracowana przez pracowników i absolwentów Politechniki Śląskiej w Gliwicach we współpracy z firmą firma WAAM specjalna brama odkażająca pozwalająca personelowi ratowniczemu odkazić swoje kombinezony ochronne, aby ryzyko zakażenia się wirusem SARS-CoV-2 przy ich ściąganiu zostało zminimalizowane, zostanie dziś uruchomiona w Szpitalu w Kłobucku.

Przypominamy, że pierwsza tego typu komora pracuje już na Oddziale Zakaźnym Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu. To już kolejna inicjatywa, która narodziła się na Uczelni, a która jest ukierunkowana na usprawnienie działań związanych z prewencją i zwalczaniem COVID-19. Obecnie na portalu zrzutka.pl pod hasłem „bramy dla szpitali” oraz na stronie www.polsl.pl są prowadzone zbiórki pieniędzy na sfinansowanie budowy bram dla kolejnych placówek medycznych.

Pełny komunikat przedstawiamy w materiale dźwiękowym dostępnym pod poniższym linkiem (czas nagrania: 3 minuty):
Inicjatywa utworzenia bramy odkażającej należy do dr. inż. Artura Czachora, absolwenta Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej, obecnie współwłaściciela firmy WAAM. W zespole utworzonym na potrzeby przygotowania wynalazku znalazły się dr inż. Magdalena Bogacka (Katedra Technologii i Urządzeń Zagospodarowania Odpadów) oraz dr inż. Edyta Kudlek (Katedra Inżynierii Wody i Ścieków).Udostępnij artykuł!
Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia: